Aslanhan Ardeşen’de “Anne ve Babanın Çocuk Üzerindeki Rolü”nü Anlattı

Sosyal ve kültürel konular başta olmak üzere her ay farklı bir konuda farklı bir konukla seminer ve konferanslar düzenlemeye devam ediyoruz.

ardeyen_konferans10

Aralık ayı etkinliği kapsamında, Belediye kültür merkez konferans salonunda programcı ve yazar Sıtkı ASLANHAN’ın katılımıyla iki ayrı seminer düzenledik.

Konferanslarımızdan ilki saat 13.30 da lise ve ortaokul 8. sınıf öğrencilerine yönelik idi. “ Başarı İçin Hayata Gülümse” isimli Konferansa öğrencilerin ilgisi oldukça yüksek idi.

İkinci Konferansımız akşam 17.30 da halka yönelik olarak düzenledik “Anne ve Babanın Çocuk Üzerindeki Rolü” isimli Konferansa Ardeşen Kaymakamımız Emrah YILMAZ başta olmak üzere Belediye başkanımız Hakan GÜLTEKİN, Başkan Yardımcılarımız, Belediye Meclis Üyelerimiz,  Daire müdürlerimiz, STK temsilcilerimiz ve çok sayıda vatandaşımızın katıldığı her iki etkinlikte de salonun iki katının da dolu olması memnuniyetle karşılandı.

Gündüz, Öğrencilerin yoğun katılımıyla gerçekleşen sunumda, öğrencilerin akademik başarılarının yanı sıra toplum içindeki davranışlar, ahlaki ve ailelerine karşı tutum, internet ve arkadaşlık konuları üzerinde durulurken, Akşam “Anne ve Babaların Çocuklar Üzerindeki Rolü” esas alındı.

Aile yapısının teknoloji ve internet ile nasıl köreltildiği, saygı, sevgi ve hoş görünün aile başta olmak üzere toplumsal olarak olumsuz bir yapıya büründüğü işaret edilirken, çocuklara özverili ve şefkatli yaklaşılması anlatıldı.

Konferans sonrası Belediye Başkanımız Hakan GÜLTEKİN, katkılarından dolayı Programcı ve Yazar Sıtkı ASLANHAN’a plaket verdi.