Aslanhan: “Annesini örnek alan erkek çocuklar, evlendiklerinde eşlerini idare edemedikleri için boşanıyor”

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği Adana Şubesi’nin düzenlediği organizasyona katılan Eğitimci-Yazar Sıtkı Aslanhan, erkek çocukların yetişmesinde rol modelin babaları olduğunu belirterek, “Baba yerine annesini örnek alan erkek çocuklar, evlendiklerinde eşlerini idare edemedikleri için boşanmalar gerçekleşmektedir” dedi.

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Adana Şubesi’nin organize ettiği Eğitimci-Yazar Sıtkı Aslanhan’ın konuşmacı olarak katıldığı konferans Adana Büyükşehir Belediyesi Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

Hafız Bayram Genç’in Kur’an Tilaveti ile başlayan etkinliğin açılış konuşmasını ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan yaptı. Çalışkan, içeride ve dışarıda pek çok sıkıntı ve problemle mücadele edildiğini vurgulayarak, “Toplumumuzun birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacı olduğu bu zor zamanlarda ASKON Adana şubesi olarak düzenlediğimiz bu konferansımızla toplumumuzda gerekli birlik ve beraberlik, kardeşlik ve uhuvvet havasının oluşmasına bir nebze de olsa katkıda bulunabilirsek ne mutlu bize” diye konuştu.

Programın hayırlara vesile olmasını dileyen ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan, programın psikolojik ve ekonomik sıkıntılar, manevi buhranlar ve ailevi problemler sarmalında bir çıkış yolu ve bir kurtuluş reçetesi arayanlara bir çözüm yolu olmasını ümit ettiklerini söyledi.

Konuşmaların ardından Eğitimci-Yazar Sıtkı Aslanhan, katılımcılara bir konferans verdi. Aslanhan, eşler arasında güven tesis etmenin önemine dikkat çekerek başladığı konuşmasında anne babaları uyararak, “Çocuklarımız ve gençlerimizle ilgilenmeliyiz, biz ilgilenmezsek birileri ilgilenir ve çocuklarımızdan uzaklaşmış oluruz” dedi.
Anne-babaların evlat yetiştirmede üzerine düşen pek çok vazifesi olduğunu söyleyen Sıtkı Aslanhan, “Erkek çocukların yetişmesinde rol model babalarıdır. Baba yerine annesini örnek alan erkek çocuklar yetişkin olduklarında, evlendiklerinde eşlerini idare edemedikleri için boşanmalar gerçekleşmektedir” ifadelerini kullandı.

Programın sonunda Saadet Partisi İl Başkan Yardımcısı Muhammet Çelebi Keyhıdır, Sıtkı Aslanhan’a plaket takdim etti. Katılımcıların ayakta ve sahnedeki boş alanlara oturarak izlediği konferans sonunda Sıtkı Aslanhan kitaplarını imzaladı.