Anne ve Babalık Samimiyettir..

KO-MEK Aile Okulu’na konuk olan Kişisel Gelişim Uzmanı Aslanhan, anne ve babalara önemli uyarılarda bulundu.

Toplumun ve aile yapısının korunması yönünde etkinlikler gerçekleştiren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları(KO-MEK)’nda eğitim alan kursiyerlere meslek ve sanat eğitiminin yanı sıra “Aile Okulu” projesi ile Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan’ın verdiği konferansta, çocuk yetiştirme ve bilinçli aile vurgusu yapıldı.

annebabalık samimiyet

 

KO-MEK’İN KONUĞU SITKI ASLANHAN

“Aile Okulu” ikinci hafta programı İzmit ve Gölcük’te yapıldı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları (KO-MEK) tarafından İzmit ve Gölcük’te bulunan kurs merkezlerinde eğitim alan kursiyerlere yönelik düzenlenen “Aile Okulu” projesi seminerine konuşmacı yazar Sıtkı Aslanhan katıldı. Katılımın yoğun olduğu seminerde Aslanhan, ”Çocuğun manevi eğitimi’’ konulu bir seminer verdi. Leyla Atakan Kültür Merkezi Dr. Şefik Postalcıoğlu Konferans Salonu’nda gerçekleşen seminere Kocaeli Büyükşehir Belediye Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Ali Yeşildal, KO-MEK Genel Koordinatörü Lokman Ceyhan, KO-MEK birim sorumlularının yanı sıra çok sayıda kursiyer katıldı.

 

ASLANHAN: ÇOCUKLARINIZA GÜVENİN

Katılımcılar tarafından dikkatlice takip edilen konuşmacı Sıtkı Aslanhan konuşmasında, “Bu millete atılan en büyük kazıklardan biri, ‘çocuğunuzla arkadaş olun’ cümlesidir” dedi. Aslanhan, ”10 yaşında çocukla nasıl arkadaş olunur, nasıl otorite korunur. Tabi ki çocuğunuzla oyunlar oynayacaksınız. Ama otoritenizi de koruyacaksınız. Cennet annelerin ayaklarının altındadır. Ama ne oldu. Manyak anne, dırdırcı anne oldu. Bir de tabi diziler var. Çocuklar dizilerde ne görüyorsa ertesi gün okulda ya da dışarda aynı şeyi yaşamak istiyor. Fatih Sultan Mehmet, 10 yaşında babası tarafından tahta oturtuldu. Şimdi hangi anne baba çocuğuna 10 lira verip sokağa çıkartabiliyor. Çocuklar sorumluluk almaktan korkuyor. Anne babalık samimiyettir’’ ifadesini kullandı. Aslanhan, ‘’Kelimeleri kitap kokan anne babalar, çocuklarına iyi bir gelecek bırakamaz’’ dedi.

 

ÇOCUKLARINIZA KARŞI OTORİTERİNİZİ KURUN

Konuşmasına devam eden eğitimci-yazar Aslanhan, “Çocuklarınıza ‘hayır’ demeyin diyorlar. Çocuklarımız bize Allah’ın emaneti. Bırakalım da hayatın gerçeklerini görsünler. Her birimizin çocuğu prens ve prenses bize göre. Ama hayat onlara her zaman prens ve prenses gibi davranmayacak, çocuklara karşı otoritenizi kurun. Çocuklarınıza karşı birlik olun sizi kullanmalarına izin vermeyin’’ açıklamasını yaptı.