Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencilerine “Sporda Ahlak ve Kötü Alışkanlıklardan Korunma” Semineri Verildi

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın 2015-2016 yılı gençlik projeleri destek programı kapsamında Öncü Gençlik ve Spor Kulübü Derneği tarafından düzenlenen Eğitimci Yazar Sıtkı Aslanhan’ın “Sporda Ahlak ve Kötü alışkanlıklardan Korunma” konulu seminer 01 Aralık 2015 Salı günü Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası İbrahim Bodur Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

02000155_11

 

Millî Eğitim Bakanlığı, Çanakkale İmam Hatip Mezunları Derneği ve Öncü Gençlik ve Spor Kulübü Derneğinin ortak projesi olan seminere İl Millî Eğitim Müdürü Zülküf Memiş, İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Dokuz, Çanakkale Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Babacanoğlu, Maarif Müfettişleri Başkanı Ömer Karabay, davetliler, Çanakkale Anadolu İmam Hatip Lisesi, Lapseki Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Ezine Anadolu İmam Hatip Lisesi yönetici, öğretmen ve öğrencileri katıldı.

Seminer programı Öncü Gençlik ve Spor Kulübü Derneğinin tanıtım videosunun izlenmesi ve 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Kuran-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması bölge üçüncüsü Merkez İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Fatih Daver’in sunduğu Kuran’ı Kerim Tilaveti ile başladı.

Çanakkale Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Müdürü Hüseyin Şengil ve Öncü Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkan Yardımcısı Yaşar Yerlikaya’nın konuşmalarının ardından Eğitimci Yazar Sıtkı Aslanhan’ın semineri öğrenciler tarafından ilgiyle izlendi.

Seminer Sonunda Eğitimci Yazar Sıtkı Aslanhan’a öğrenciler tarafından teşekkür çiçeği verildi. İl Millî Eğitim Müdürü Zülküf Memiş Eğitimci Yazar Sıtkı Aslanhan’a teşekkür ederek hediye verdi. Öncü Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkan Yardımcısı ve Koordinatörü Yasemin Bilnur Erenci tarafından katkılarından dolayı İl Millî Eğitim Müdürü Zülküf Memiş’e plaket takdim edildi. Öncü Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkan Yardımcısı ve Koordinatörü Yasemin Bilnur Erenci öğrencilere seminerle ilgili sorular sorarak hediye verdi.

 

Yapılan planlama doğrultusunda 02 Aralık 2015 Çarşamba günü, Yenice ve Çan İlçelerindeki  Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine Çan Belediye Düğün Salonu’nda,  Biga İlçesindeki Anadolu İmam Hatip Lisesi ve İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerine ise  Biga Belediye Kültür Sarayı’nda “Sporda Ahlak ve Kötü Alışkanlıklardan Korunma” semineri verilecektir.