Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünden Kutlu Doğum Haftası Etkinliği

Antalya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğümüz tarafından Kutlu Doğum Haftası nedeniyle “O en çok da çocukların peygamberiydi” temalı kuruluşta kalan çocuklarımızın hazırlamış olduğu programa Vali Münir KARALOĞLU’nun eşi Sevim KARALOĞLU, Vali Yardımcısı Canan HANÇER BAŞTÜRK, Kepez Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Özsoy, İl Müdürüm Abdullah ÇALIŞKAN ile çeşitli Stk’ların temsilcileri ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla Erdem Beyazıt Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

Program İl Müdürüm Abdullah ÇALIŞKAN’ın konuşması ile başladı. Çalışkan, konuşmasında Hz. Muhammed Mustafa (SAV)’nın hayatından anekdotlarla “çocuklarımızı onun sevgisiyle büyütmemiz ve ona dost olmamızın gereği ve çocuklarımızın bize Allah’ın birer emaneti olduğuna” değindi. Açılış konuşmasından sonra çocuklarımızın hazırlamış olduğu Sema Gösterisi, Kuran-ı Kerim tilaveti, Şiir Dinletisi, İlahilerin okunmasının ardından program Kişisel Gelişim Uzmanı, Eğitimci-Yazar Sıtkı ASLANHAN’ın konuşması ile devam etti. Tören kuruluşta kalan çocuklarımızın katıldığı “Ufka Yolculuk Kuran-ı Kerim Meali” yarışmasında dereceye giren çocukların ödüllerinin takdimiyle son buldu.

Program, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdullah Çalışkan’ın aile bağları ve birliktelikleri ile ilgili açılış konuşmasının ardından şiirler, ilahiler, Kuran-ı Kerim tilaveti ve semazen gösterileri ile devam etti.
Kişisel Gelişim Uzmanı Konuşmacı Yazar Sıtkı Aslanhan’ın da bir sunum yaptığı programın sonunda Ufka Yolculuk meal yarışmasında dereceye giren çocuklara ödülleri verildi.