Ağrı’da “Eğitimde Etkili İletişim Ve Motivasyon” konferansları

Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ağrı Eğitim Bir Sen sendikasının ortaklaşa düzenlediği program kapsamında Eğitimci Yazar Sıtkı Aslanhan Ağrı ‘da öğretmenlere yönelik ‘’Eğitimde Etkili İletişim ‘’ konulu konferans verdi.

agri

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Kültür Ve Kongre Salonunda Ağrı Halk Eğitim Merkezi halk oyunları ekibinin gösterileriyle başlayan program Ağrı Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İshak Hasanoğlu ‘nun konuşmasıyla devam etti. Hasanoğlu konuşmasında İÇÜ Kültür Kongre Salonunun güzelliğine değinerek emeği geçenleri tebrik etti.

onuşmasının devamında Eğitimci Yazar Sıtkı Aslanhan’ı Ağrı da ağırlamaktan duyduğu mutluluğu dile getirirken Bu organizasyonda emeği geçenlere teşekkür etti.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İshak Hasanoğlunun Konuşmasının Ardından sahneye çıkan Eğitimci yazar Sıtkı Aslanhan Mizahi yaklaşım ve örnekleriyle salonda bulunan yaklaşık 1000 kişiyi güldürürken konuşmasında yaptığı önemli vurgularla herkesi bilinç altında var olan ama fark edilemeyen gerçeklere doğru yönlendirip düşündürdü.

Sosyal medya başta olmak üzere internetteki sohbet ortamlarının bireyleri aile hayatından uzaklaştırdığı, teknolojinin kötü kullanımının toplumu yozlaştırdığı , insanların birbirleri ile olan iletişimlerinin azaldığını örneklerle anlatan Eğitimci Yazar Aslanhan teknoloji düşmanı olmadığını ama doğru kullanılması taraftarı olduğunu dile getirdi.

Eskiden insanların Bir çok şeyden yoksun olmasına rağmen birbirleri ile olan iletişimlerinden dolayı mutlu olduklarını ,günümüzde ise teknolojik gelişimlerin artmasıyla birlikte bir çok gereksinimin daha rahat karşılandığını fakat insanlar arasındaki iletişimin azalmasıyla birlikte insanların mutsuzlaştığına dikkat çekti.

Eğitimci Yazar Sıtkı Aslanhan’ın etkileyici ve güzel sunumunun ardından Ağrı Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İshak Hasanoğlu ve Ağrı Eğitim Bir Sen Başkanı Süleyman Gümüşer tarafından kendisine hediye verildi.

Program Sonrasında Öğretmenler Eğitimci Yazar Sıtkı Aslanhan’a yoğun ilgi göstererek kitabı için imza alıp hatıra fotoğrafları çektiler.

Ağrı Milli Eğitim Müdürlüğü Ve Ağrı Eğitim Bir Sen tarafından ortaklaşa düzenlenen programa Ağrı Milli Eğitim Müdür yardımcısı İshak Hasanoğlu İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Murat Karakurt ve Mehmet Ali Kızgın , Ağrı İÇÜ genel Sekreteri Ali Balkıs, Ağrı İl Kültür Turizm Müdürü Muhsin Bulut , Ağrı Eğitim Bir Sen Başkanı Süleyman Gümüşer , , Eleşkirt ilçe Milli Eğitim Müdürü Burhan Kurt ,Hamur İlçe Milli Eğitim Müdürü Kaya Karakoç , Ağrı Eğitim Bir Sen İl Yönetimi , İl Merkezi ve ilçelerden Okul müdürleri ve yaklaşık 1000 öğretmen katıldı.