ADÜ’DE ‘SPORDA AHLAK VE KÖTÜ ALIŞKANLIKLARDAN KORUNMA SEMİNERİ’ VERİLDİ

AYDIN (İHA) – Aydın’da Anadolu İmam Hatip Liseleri öğrenci ve öğretmenlerine ”Sporda Ahlak ve Kötü Alışkanlıklardan Korunma Semineri”verildi.

Haberturk-TV-ve-Gazete-Logo
Aydın Valisi Erol Ayyıldız, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Bekir Çeker’in katılım gösterdiği seminer Öncü Gençlik ve Spor Kulübü, Milli Eğitim Bakanlığı ve Aydın İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği’nin işbirliği ile ADÜ Meandros Salonu’nda gerçekleştirildi.
İmamhatip Liseli gençlerden beklenenlerin fazla olduğunu belirten Aydın Valisi Erol Ayyıldız, konuşmasında; “Öncelikle değerli dostum Öncü Spor Kulübü Genel Baskanı Hacı Sürmeneli’nin bu seminerler silsilesini Aydın’da başlatmasını ben anlamlı buluyorum. İmamhatip nesli, nesilmiş gerçek derler ya işte o sebeple imamhatipli gençlerimizden beklediklerimiz çok fazla. Bu yüzden toplumda gönüllere sahip olmalısınız, gönüllere sahip olmazsanız hiçbir şeysiniz” dedi.
Çağın gelişmiş toplum yapısının Bilgi Toplumu olarak nitelendirildiğini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre; “Günümüzde bilgiye kolayca ulaşma çağa ve teknolojik gelişmelere ayak uydurma, köklü ve bilimsel bir eğitimle mümkündür. Bireyin ve toplumların arzu ettiği şekilde yaşayabilmesi, geçmişten daha fazla bilgi alımına sahip olmasına bağlıdır. Bu nedenle siz öğrencilere büyük vazifeler düşmektedir. Sözlerimi bitirmeden önce en başta sayın Valimiz Erol Bey olmak üzere, Öncü Gençlik ve Spor Kulübüne, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne ve Aydın İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği’ne teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
Sporun kişiyi bedenen, ruhen, fikren gelişimini sağlamak amacıyla yapılmış kurallı ve kuralsız hareketlerin bütünü olduğunu belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Bekir Çeker; “Her şeyde olduğu gibi sporda da ahlak ön plandadır. Bunu burada gelişimini destekleyen dernek ve spor kulübümüze teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Aydın Valisi Erol Ayyıldız’a Öncü Spor Kulübü adına Hacı Sürmeneli plaket takdim etti ve Kur-an tilaveti yapıldı ve ardından Eğitimci-Yazar Sıtkı Aslanhan, Anadolu İmam Hatip Liseleri öğrenci ve öğretmenlerine ”Sporda Ahlak ve Kötü Alışkanlıklardan Korunma Semineri verdi.
(MB-İK-Y)