10 Çiftten 7 sinin Boşanma Sebebi İNTERNET

Aslanhan, “Aileyi oluşturan insanlar birbirlerine karşı giderek yabancılaşıyor. Anne dizide, çocuk bilgisayarda, baba da kahvehanede farklı bir yaşam sürdürüyor.” dedi.

sabah-gazetesi-logo-011

Mersin’in Mut ilçesinde Eğitim Bir Sen tarafından düzenlenen aile içi iletişim konferansında konuşan Aslanhan, aile bireylerinin artık birbirleriyle oturup konuşamaz hale geldiğini vurguladı.

Gazi İlköğretim Okulu’nun konferans salonunda konuşan Aslanhan, “Evinde interneti olan aileler, sürekli bilgisayar başında ise o lere Allah rahmet eylesin.” diye konuştu.

Aslanhan, “Son zamanlarda yapılan araştırmalara göre k isteyen 10 çiftten 7’sinin sebebi . İnsanlar sanal alemde ne olduğu belirsiz ilişkiler yüzünden yuvasını dağıtıyor.” şeklinde konuştu.
Aileyi oluşturan insanların giderek birbirlerine karşı yabancılaşmaya başladığını belirten kişisel gelişim uzmanı Sıtkı Aslanhan, kimsenin kimseye tahammül edemez hale geldiğini ifade etti.


Aslanhan, “Aile içinde bireyler birbirleriyle konuşamaz oldular. Anne dizilerle, çocuklar bilgisayar ve telefonlarla, babalar da kahvelerde yaşam sürdürür hale geldi. Akrabalarla ilişkileri kestik. Kısacası yabancılaşıyoruz ama artık buna dur demek lazım. Aile bir araya geldiğinde zaman zaman telefonları, bilgisayarları, televizyonları kapatın. Ailenizle sık sık yürüyüşlere çıkın, yemek yerken konuşun. Bu milletin aile hayatının yok edilmesi için bin bir türlü tuzak kuruluyor. Gıda ve yiyeceklerde halkın aldatıldığı gibi çocuk yetiştiriciliğinde de ‘çocuklarınızla arkadaş gibi olun’, ‘hayır demeyin’ mesajları bilinç altına işleniyor. Maalesef çocuklarımız mutfaktan bir bardak suyu getirmeye, evdeki çöpü atmaya aciz hale geldiler. Anne babalar çocuklarının hizmetçisi konumuna büründüler. Çocuklarımızın dersleri ve okulu ile ilgilendiğimiz kadar onların ahlak ve vicdan, terbiye, kimlik, karakter, kültür, örf, adet ve inancıyla da ilgilenmemiz gerekir. Anneler, babalar uyutuluyoruz, lütfen uyanın.” şeklinde konuştu.
ANNE VE BABA DUASI ÖNEMLİ
Türkiye’nin 20 yıl içinde dünya devi olacağının ve buna kimsenin engel olamayacağının altını çizen Sıtkı Aslanhan, şöyle devam etti: “Ülkemizin 20 yıl içinde dünya devi olacağını biliyorlar ve tüm oyunlarını gençler üzerinde oynuyorlar. Pırıl pırıl bir gençlik, değerlerine bağlı, hedefi ve ideali olan gençlik yetişmesi gerekirken, tele vole kültürü, sanal ve sahte alemlere çekilen gençlerimiz üzerinde kısmen başarılı da oldular. AB’de 2020 yılında iki kişiden biri 60 yaşın üzerinde olacak. Hollanda’da 220 bin şirket varissiz olduğu için kapanıyor. Köpeklere miras bırakıyorlar ama köpekler şirketi yönetemez. Dünya devi olacak gençlerimizin gençlerini kendimiz gibi eğitebilmek için bir an evvel uykudan uyanmalı, nerede hata yaptık demeli, ailelerimize ve neslimize sahip çıkmalıyız. Televizyon ve internet başında 3 saatlik hipnozdan çıkıp kendimize gelelim.”

Öğrencilere anne ve babalarının hayır dualarını almasını tavsiye eden Aslanhan, “Başarının tek bir yolu vardır, bunu sınava girecek olan bütün öğrencilerin denemesini tavsiye ediyorum. Anne ve babanın hayır duasını almayan kişi dünyanın en zekisi bile olsa hiçbir sınavı kazanamaz. Anne ve babanın ettiği dua en makbul duadır.” ifadelerini kullandı. Aslanhan yaklaşık 2 saat süren konferans bitiminde kitaplarını imzaladı.

Konferansa, İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Gergin, Orman İşletme Müdürü Hasan Keskin, Yağmur A.Ş Müdürü Hüsnü Şenyayla, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Tunç, Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Bünyamin Aydın, daire müdürleri ve eğitim camiası, sendika üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.